מערכת CRM לעסקים וארגונים

מחשבים משרדיים מחוברים בצורה קוית ואלחוטית

בעולם הדיגיטל, אסור לתת לעסק שלכם להישאר מאחור. בעוד המתחרים שלכם מתקדמים מבחינה טכנולוגית הכוללת: דיוור אוטומטי ללקוחות, ניהול עובדים, התנהלות תזרימית נכונה ועוד, העסק שלכם זקוק ללא פחות מזה. אחרת, אתם עלולים להישאר הרחק מאחור.. אחת הפתרונות היותר טובות, היא ללא ספק מערכת CRM. על קצה המזלג: מדובר למעשה במערכת שמרכזת בתוכה את כל הפעילות העסקית, הכוללת בין היתר ניהול עובדים ולקוחות, ניהול תזרים מזומנים, ניהול תקציבים ולאחר מכן המערכת תדע לתמצת את הנתונים ולנתח את הפעילות העסקית – מה שכמובן ישאיר אתכם עם תובנות כיצד כדאי להשתפר.
בחירת מערכת כזו לעסק אינה תמיד קלה, בייחוד בשל הביקוש והדרישות שיש לכל עסק. הדרך היעילה ביותר למצוא מערכת טובה המתאימה לעסק, היא לעשות טסטים במגוון מערכות. הטסטים הם למעשה סוג של מבחן האם המערכת עונה על צרכי העסק שלכם או לא. כיום מרבית החברות המציעות שימוש במערכות CRM לעסקים, מאפשרות גרסת דמו או תקופת ניסיון חינמית.

התממשקות למערכות נוספות

נקודה נוספת שכדאי לתת עליה דגש בעת בחירת מערכת CRM לעסק, היא עניין ההתממשקות. הכוונה כמובן למערכות חיצוניות שהעסק עובד איתם, כמו למשל חיבור מהיר למערכת סליקה וחשבוניות, או למשל קבלת לידים חדשים מהאתר ישירות לתוך המערכת. ככל והמערכת תיהיה חכמה יותר, כך תחסכו זמן יקר ותוכלו לייעל את העסק בקלות.
גם עניין מחלקות ועובדים חשוב ע"מ להקים סדר ארגוני ונכון בעסק. רוב המערכות מאפשרות לכם לנהל מחלקות בעסק, אשר בכל מחלקה ניתן לחלק משימות לפי קבוצת עובדים או עובד בודד. כמו כן, רצוי כי המערכת תאפשר הרשאות שונות למשתמשים, כך שמנהל העסק יוכל לשלוט בכל הנעשה, לעומת מנהל משנה או מנהל מחלקה אשר ההרשאות שימוש שלו יקטנו. וכמובן הרשאות בסיסיות לכל משתמש. כל אלו הם המפתח להצלחה של העסק שלכם! רק בצורה הזאת ניתן להסיק את התועלת של כל עובד, את הריווחיות של כל מוצר או שירות וכמו גם המערכת תציב לכם "ראי" שיאפשר לכם לחסוך בעלויות ולהגדיל את ההכנסות.

מערכות חכמות מידי יסרבלו את העובדים

למרות כל היתרונות שציינו אשר רצוי שכל מערכת CRM תביא עימה, אין זה אומר כי מערכת חכמה מידי היא הפתרון. מרבית האנשים אינם מחשיבים את עצמם "טכנולוגיים" ולכן, מערכת חכמה מידי תסרבל את העבודה ותגזול זמן יקר וחשוב רק כדי למצוא פונקציה מסוימת. גם עניין העיצוב מקבל מקום מכובד בסדר העדיפויות. בדקו כי המערכת מעוצבת נקי וכי היא מיישרת קו עיצובי עם הנראות העסקית הפיזית שלכם. בעסקים רבים עובדים בעלי מוגבלויות ראיה, ולכן גם נגישות הוא פרמטר חשוב בל יסולא בפז עבור אותם בעלי המוגבלויות.
לסיכום: מערכת CRM יכולה לתת מענה מושלם עבור העסק שלכם, אך כדי שזה יקרה עליכם לחפש בדקדקנות מערכת העונה בדיוק עבור דרישותיכם.

עוד אתרים שיעניינו אותך:

עופר איתן – על חברת טכנולוגיית השייווק שהונפקה בבורסה של טורנטו