מה זה Arduino ומה אפשר לעשות איתו?

Arduino מיקרו בקר עם מעגל מודפס
Arduino מיקרו בקר עם מעגל מודפס

חובבי טכנולוגיה? הפוסט הבא בדיוק בשבילכם ובא להסביר סוף סוף מהו  Arduino .

לוח Arduino הוא מיקרו בקר בעל מעגל מודפס יחיד עם סביבת פיתוח משולבת. את סביבת הפיתוח אפשר בקלות להוריד מהאינטרנט. בלוח עצמו אפשר לראות גם את הבקר וגם את הכניסה ללוח החשמל. בלוח עצמו גם יש חיבור USB מובנה שמאפשר לנו לטעון את הקוד שלנו. המטרה של לוח Arduino הוא למעשה ליצור סוג של סביבת פיתוח זולה לשילוב בין עולם התוכנה לעולם האלקטורינקה.

ה- Arduino מאפשר לנו בעלות מצחיקה של 50 או 100 שקלים לקנות את כל מה שצריך בכדי לחבר את שני העולמות הללו כמו למשל שנאי, כבל, לדים ועוד. השפה העיקרית שבה אנו משתמשים לכתוב את הקוד ללוח ה- שנאי, כבל, לדים נקראת C++ ובתוך סביבת העבודה, נוכל לראות קודים כתובים שיעזרו לנו בשלב מאוחר יותר להבין את עולם התכנות ל Arduino

למעשה, מדובר ברכיב חומרה שאפשר להתקין די בקלות שמאפשר לבנות מוצרים ממש לבד, עם קצת הדרכה וסרטונים שיש ברשת האינטרנט. מדובר ברכיב העובד על קוד פתוח שמאפשר לנו להמציא כל מיני פרויקטים וגם לשתף את התהליך עם כל העולם, שלב אחר שלב.

דרך רשת האינטרנט, תוכלו להיחשף לכל מיני המצאות ופיתוחים שאנשים כבר עשו בעזרת ה Arduino כמו למשל מסוק ארבע מנועי אותו אפשר לאזן בעזרת ה- Arduino ושימוש ב- Wi-Fi וכך בעצם לשלוט בו מרחוק וזו רק דוגמא אחת מיני רבות. בנוסף, ה- Arduino יכול להתחבר לכל מיני רכיבים כמו למשל גלאי אור, גלאי טמפרטורה, נורות לד, ג‘יפיאס לקבל מיקום ועוד.

 

רץ ברשת:

מטרנה – להזמנה אונליין

מטרנה באתר BE

רכישת מטרנה – רמי לוי

מטרנה – השוואת מחירים