חמש משחקי מחשב שמשפרים את החשיבה

המחשב הוא אחד הכלים היותר פופולריים להעצמת ופיתוח יכולות אישיות ובזמן שיש רבים כי טוענים כי המחשב הוא עוד אמצעי להעברת הזמן בצורה רדודה ושטחית יש כאלה הטוענים כי באמצעות המחשב נוכל לשפר יכולות כמו חשיבה, ריכוז, קורדינציה ועוד.

טאקי הוא משחק שהומצא ופותח בארץ והינו ממשחקי הקלפים הבולטים ביותר בקרב בני נוער. המשחק מאלץ את המשתתפים לחשוב מחוץ לקופסא ומעודד יצירתיות, חשיבה ותכנון קדימה ויכולות ריכוז גבוהות. גרסת המחשב היא נוחה וידידותית למשתמש.

משחקי מתמטיקה גם הם כלי יעיל לפיתוח יכולות הלימוד והחשיבה של הילד וזו הסיבה שבבית ספר יסודי משתמשים בהם, בעיקר על מנת לפתח את יכולת החשיבה של הילד. אותם משחקי מתמטיקה יכולים לבוא גם בתור משחקי חידות וכך למעשה גורם לילדים להתחבר אל אותם משחקים.

דמקה הינו משחק קופסא ידוע ומוכר אשר מעורר את החשיבה והיכולת של המוח לצפות צעדים עתידיים ולהכין להם מהלכי נגד. באמצעות המשחק תוכלו לבנות אסטרטגיה של הגנה או התקפה על מנת לנצח את היריב.

שחמט בגרסה הממוחשבת וגם בגרסת השולחן נחשב לאחד ממשחקי החשיבה הבולטים ביותר שהומצאו אי פעם ומי שמשחק בו ניחן ביכולות חשיבה וניתוח אנליטי של המצב בצורה מיטבית. על מנת להצליח במשחק השח מט עלינו לחשוב מספר מהלכים קדימה על מנת שנוכל להביס את היריב מולנו.

שולה המוקשים הינו משחק שקיים כמעט בכל מחשב שבו מותקנת מערכת ההפעלה ווינדוס והינו משחק שבמהלכו צריך השחקן לחשוף משבצות ולהימנע מחשיפת משבצת ובה מוקש, בעזרת מספרים שניתנים לנו במשבצות שחשפנו אשר נקיות ממוקשים נוכל להבין היכן מסתתר מוקש והיכן לא מסתתר מוקש.