ווינדוס 10 מה חדש

מיקרוסופט שוב מפתיעה ומוציאה חידושים שונים בגרסתה החלונות החדשה – ווינדוס 10. אם עד עכשיו היינו יכולים להתקין את היישומים החדשים אך ורק באמצעות השימוש בכונן C, היום ניתן באמצעות תפריט הגדרות להתקין אפליקציות שאנו מורידים גם על כוננים, פרט לכונן של מערכת ההפעלה. מדובר ביתרון מובהק עבור אנשים אשר עושים שימוש בווינדוס 10 מהלפטופ או מהטבלט, שכן אופציה זו מאפשרת לחסוך במקום רב וכך להתקין את מרבית היישומים ההלו בכרטיס זיכרון חיצוני.

למעשה, אופציה זו, מאפשרת לנו לשמור את כל התמונות, המסמכים, קבצי המוזיקה והסרטונים אותם אנו מורידים בהתאם לשימושים השונים שאנו עושים על המחשב או הטאבלט. יחד עם זאת, מייקרוסופט בחרו לשנות את הדפדפן שלהן ה- Edge. ניתן באמצעות לשונית אחת, לפרוס את כל הלשוניות וכך לעבור בין לשונית ללשונית ממש בקלות. מעתה יהיה הרבה יותר קל ופשוט לעשות שימוש בתפריט ההתחלה הראשי שכן מייקרוספוט עשו כמה שיפוצים. מבחינת העיצוב, מייקרוסופט הכניסה שינויים במראה של הממשק כאשר הצבעים בולטים בשינוי זה. ניתן למשל לעשות התאמה בין צבע הרקע, כך שאם בעבר היינו רואים טקסט שחור על רקע שחור, מה שהיה מקשה מאוד על הקריאה לא עוד. בנוסף, התפריטים שעולים מלחיצה ימנית על העכבר קיבלו גוון אחיד שנותן להכל מראה חדשני ונוח לשימוש. חידוש נוסף ומגניב מאפשר לקורטנה (עוזרת אישית וירטואלית) לקרוא פתקים שכותבים באופן ויזואלי.

בנוסף ניתן לבצע שליחת הודעות SMS ישרות מהמחשב וגם לצפות בקבצי PDF באמצעות ה- Edge. אפילו את מכשיר הסמארטפון ניתן יהיה למצוא באמצעות מערכת ההפעלה החדשה במקרה שהמכשיר אבד או נגנב זאת על ידי צפייה במיקום המדויק שלו.