האם יש סיבה לרכוש טלפון באלפי שקלים שיש תחליפים של כמה מאות?

כיום כאשר שוק הטלפונים החכמים מציע לנו מגוון רחב של אפשרויות, רבים מהצרכנים פונים לאפיקים חדשים ונוטשים את האייפון של חברת אפל או את הגלקסי של חברת סמסונג כאשר הסיבה המרכזית היא המחיר של אותן חברות בעבור הטלפונים החכמים שלהן. בעבר הלא רחוק היה ניתן לומר שסמסונג ואפל הן היצרניות הכמעט בלעדיות של טלפונים חכמים וכאשר היה מופיע בשוק שחקן חדש, היה לו קשה מאוד לעמוד בסטנדרטים שהציבו שתי הגדולות. בעקבות המצב הזה אפל וסמסונג יכלו לגבות בעבור הטלפונים החכמים שלהן מחירים גבוהים אותם היו חייבים הצרכנים לשלם על מנת שיהיה ברשותם טלפון חכם.

האם האיכות של אותם טלפונים חכמים זולים יותר היא פחות טובה?

ממבחנים שונים שנערכו על ידי גופים שונים שבחנו את האיכות של אותם טלפונים חכמים ניתן להסיק כי רובם אכן אינם באיכות של האייפון או הגלקסי אך הם בהחלט ידידותיים לשימוש, נוחים, והכי חשוב עונים על הצרכים של רוב הצרכנים. כאשר למשל בטלפון החדש של שיאומי ניתן לראות כי המסך אכן איכותי אך אינו מצויד בציפוי נגד מכות כמו גם שבאור השמש לא תמיד קל לראות את המסך, אך את זאת ניתן לפתור על ידי שינוי הגדרת הניגודיות של המסך למשל. כך שבשורה התחתונה האיכות היא לא של מוצר יקר ואיכותי אך בהחלט מספיק טובה לשימוש יום יומי במכשיר.

מדוע כיום כדאי לרכוש טלפון חכם זול?

נכון להיום קיימות בשוק מספר אופציות של טלפונים חכמים במחירים נוחים יותר כמו השיאומי למשל שהזכרנו קודם לכן. אותן אופציות מקנות לנו את האפשרות לרכוש טלפון חכם במחיר של כמה מאות שקלים לעומת מחיר של כמה אלפי שקלים. רבים יאמרו כי טלפון חכם זול יהרס מהר יותר ואז נאלץ לרכוש אחד חדש במקומו, אך בשורה התחתונה הצרכן הממוצע מחליף טלפון חכם אחת לשנתיים ולכן גם אם הוא יהרס קודם לכן, תוכלו לחסוך מאות שקלים בשנה על ידי רכישה של טלפון חכם זול כדוגמאת השיאומי 4 למשל שאותו ניתן להשיג בפחות מאלף שקל. כך שגם אם אחרי שנה יתקלקל הטלפון החכם שרכשתם וקניתם אחד חדש חסכתם קרוב לאלפיים שקלים אם הייתם קונים במקומו אייפון בכ-3500 שקלים. לכן בפעם הבאה שאתם הולכים לרכוש טלפון חכם, כדאי לכם לשקול את האופציה של לרכוש טלפון בכמה מאות שקלים.

 

עוד אתרים בקבוצה: תיק השקעות, עופר אלשיך, רכב למכירה