אינטרנט סיבים אופטיים – על מה כל הרעש?

בין אם אתם צרכני אינטרנט גדולים ובין אם אינטרנט בשבילכם הוא רק אמצעי לשליחת שנה טובה בקבוצת הווטסאפ המשפחתית – סביר להניח ששמעתם כבר את המושג סיבים אופטיים. השימוש בסיבים אופטיים נמצא בתאוצה מתמדת בכל מקום, ומתבצעות עבודות הטמנה ופריסה קדחתניות ברחבי העולם. מעבר לפריצת הדרך המשמעותית לארגונים ומדינות, יש לכך גם השלכה על הצרכן בבית. נתחיל בתשובה קצרה ומדויקת לשאלה מה זה בדיוק סיבים אופטיים? סיבים אופטיים הם סיבי זכוכית דקים המסוגלים להוליך גל אור. ניתן להמיר מידע ממוחשב המורכב משפה בינארית ולהוליכו למעשה במהירות האור דרך הסיבים האופטיים. ניתן לאגד כמות גדולה של סיבים לכדי כבל אחד ולהעביר מידע בכמויות גדולות, במהירות האור ובצורה מאובטחת ביותר. סיבים אופטיים

אינטרנט סיבים – המצב בישראל

ישנן שלוש שחקניות עיקריות שמתחרות על צרכני האינטרנט הגדולים, והן פורסות ברגעים אלו ממש את התשתיות הדרושות כדי לספק אינטרנט סיבים אופטיים בכל הארץ. ההערכות הן שתוך חמש שנים, חברת בזק תגיע לפריסה של 95% בארץ. באתרי החברות תוכלו לגלות האם אתם יכולים להתחבר כבר לרשת סיבים, ובמקרה הצורך תוכלו להתקשר למוקדי השירות לברור מעמיק. באתר של משרד התקשורת תוכלו למצוא מפה אינטראקטיבית המציגה את אזורי הפריסה בארץ. בצבע כחול מופיעים אזורי הפריסה בהם הוטלה על בזק האחריות לפרוס תשתית סיבים, ובצבע צהוב מסומנים אזורי תמרוץ – כלומר אזורים שיוצאו למכרז בין חברות נוספות. מפת פריסת סיבים באתר הממשלתי – www.gov.il/he/Departments/ministry_of_communications/map/29062021_1 נוסף על המפה, תוכלו למצוא באתר של משרד התקשורת מגוון כתבות וחדשות על קצב ההתקדמות וכל מה שחדש בתחום.

האם זה נחוץ לאינטרנט ביתי?

לעיתים נדמה שברגע שהצרכן נחשף לטכנולוגיה חדשה, רק אז הוא למעשה מבין עד כמה היא הייתה נחוצה לו… אין ספק שמהירויות עד 500 מגה באינטרנט ביתי סטנדרטי בהחלט מספיקות להרבה צרכנים, אך יותר ויותר תחומי חיים ומכשירים חכמים דורשים נתח מרשת האינטרנט של הצרכן הביתי. תחשבו על משפחה ממוצעת עם שני ילדים. הבן משחק אונליין עם הקונסולה שלו, הבת צופה בסרט בנטפליקס, ההורים עובדים מהבית וכל הטלפונים של כולם מחוברים גם הם לוויפיי. נוסף על כך, הטלוויזיה חכמה ומחוברת לוויפיי וכך גם שואב האבק שמדווח לכם לסמארטפון, מצלמות האבטחה, השעון החכם ועוד מגוון מוצרים חכמים שנוגסים ברשת הביתית שלכם. למשפחות מסוימות, 500 מגה כבר לא מספיק..

השלכות משמעותיות ברמה המדינית

ישראל קצת נשארה מאחור בכל הקשור לטכנולוגיית אינטרנט מהיר מתקדמת. דוח של משרד התקשורת מצא שישראל נמצאת במקום ה-60 בעולם בכל הקשור למהירות גלישה. מדינות כמו סינגפור, יפן, דרום קוריאה ועוד כבר מחזיקות בפריסה רחבה של אינטרנט סיבים מהיר וכך גם מדינות נוספות בעולם. יש לכך השלכה משמעותית על הכלכלה של המדינה היות שבעולם של ימנו, מהירות היא פקטור משמעותי מאוד וחשוב מאוד. יכולת העברת נתונים בקצב מהיר קריטית לעסקים וגופים ממשלתיים כאחד. שר התקשורת יועז הנדל שקידם רבות את הנושא, התייחס לאחרונה לכוח המשמעותי של אינטרנט מהיר שיוביל בסופו של דבר לצמיחת הכלכלה, קידום הפריפריה והגדלת התל"ג. בהחלט שיש למה לצפות.  

מרחבי הרשת:

מטרנה – כתבה חדשה אודות המותג מטרנה

סמסונג גלקסי s24 – הלהיט החדש של סמסונג להזמנה באתר פלאפון

סיבים אופטיים – במהירות גבוהה מיוחד מבית yes