3 סוגי פילמנט פופולאריים להדפסות תלת מימד

הדפסות תלת מימד יכולות להפיק עבורכם מענה עבור מגוון רחב צרכים, תוכלו להדפיס כלי אוכל, אביזרי נוי, אביזרים לעבוד שלכם ואבי טיפוס לפני ייצור המוני, אבל איך בוחרים את סוג הפילמנט לכל הדפסה ומה בכלל ההבדלים בין סוגי הפילמנט השונים?

 

בכתבה זו ריכזנו עבורכם 3 סוגי פילמנט שונים שנחשבים לפופולאריים וריכזנו על כל אחד מהם קצת מידע כגון יתרונות חסרונות, למה מיועד וכ"ו…

 

סוגי פילמנט

 

  • פילמנט מסוג PLA – הפילמנט הפופולארי ביותר בתחום הדפסות התלת מימד החובבניות, סוג זה של חומר ידוע בזכות היותו קל לשימוש, כלומר ההדפסות איתו צריכות פחות התאמות ומשחקים בהגדרות ההדפסה, כמו כן הוא מצריך חום מיטה (חום של משטח ההדפסה) נמוך אם בכלל, ישנה גרסה שנקראת PLA+ שהיא גרסה משופרת של הפילמנט המקורי והיא מצריכה חום מיטה גבוה יותר מהגרסה המקורית אבל עדיין נמוכה יותר בהשוואה לשאר הפילמנטים. אחד החסרונות הגדולים של פילמנט ה PLA הוא שבהדפסות של מוצרים שאמורים להיות בשמש כנראה שהמוצר לא יחזיק מעמד זמן רב ותאלצו לעבוד עם פילמנט אחר.
  • פילמנט מסוג PETG – פילמנט שבשנתיים האחרונות הפך ליותר פופולארי בעיקר בזכות היותו חומר חזק יחסית שניתן גם לייצר ממנו מוצרים שיעמדו בחוץ ויהיו חשופים לשמש, החסרון הכי גדול של הפילמנט הוא שקשה מאד לעבד אותו ביחס ל PLA וזה יצריך מכם הרבה מאד התאמות להגדרות ההדפסה בעיקר שמדובר על הדפסות של חפצים קטנים בעלי דיוק גבוה.
  • פילמנט מסוג ABS – נחשב לאחד החומרים הפופולאריים בתעשייה בעיקר בקרב בעלי מקצוע שונים והסיבה לכך שהוא קל לשימוש אבל גם מכיל יתרונות כגון חוזק ומשקל נמוך החיסרון הגדול והמשמעותי ביותר על פני פילמנטים אחרים זה שבזמן ההדפסה הוא פולט אדים שנחשבים רעילים לבני אדם וגם לאחר ההדפסה אם תבחרו לשייף את המוצר המוגמר אתם למעשה נחשפים לחומר "לא בריא"!

 

אלו הם סוגי הפילמנט הפופולאריים בתחום הדפסות התלת מימד נכון לזמן כתיבת שורות אלו.

מרחבי הרשת:
משחת בפנטן למניעה וטיפול של תפרחת חיתולים