3 טיפים למתחילים בתחום הדפסות התלת מימד

אם אתם מתחילים בתחום ההדפסות ועוד הרבה פעולות בתחום זרות לכם ונראות כמו מדע בדיוני אז כתבה זו בדיוק בשבילכם, ריכזנו עבורכם 3 טיפים שימושיים מאד להדפסות תלת מימד.  

3 טיפים יעילים

 

  • הגדרות הדפסה לצפיפות חומר נמוכה – הגדרות הדפסה יכולות לקבוע את איכות וחוזקה של ההדפסה שלכם, ישנן הגדרות רבות אך הגדרות הצפיפות של ההדפסה היא בין החשבות שבהן כיוון והיא תקבע הן את החוזק של הפריט שאתם מדפיסים והן את כמות החומר שתבזבזו כדי להדפיס אותו, כלומר בסופו של דבר הגדרות הצפיפות יקבעו באופן חד משמעותי את עלות ההדפסה של המוצר כאשר ככל שהצפיפות גבוה יותר העלות גדולה יותר, אך יש מוצרים שחייבים חוזק ולכן תצטרכו להשתמש באחוזים גבוהים של צפיפות הדפסה, ההמלצה שלנו היא לדעת איזה מוצר איננו צריך צפיפות גבוה כיוון ולא יעמוד למבחן עמידות ולהשתמש בו ב 20% צפיפות חומר על מנת לזרז את זמן ההדפסה, לחסוך בעלויות ולבזבז פחות חומר.
  • שילוב הגדרות הדפסה לצפיפות נמוכה וגבוה בהתאם למיקום החלק – בהמשך לטיפ הראשון של שימוש בהגדרה של צפיפות נמוכה בהדפסה שלכם, זהו טיפ מעולה אבל מה עושים אם יש צורך באופן חלקי לפחות באזורים שונים של הפריט לחוזק גבוה יותר? אין כל בעיה… באמצעות תוכנת החיתוך שלכם תוכלו להגדיר איזה איזור יהיה עם צפיפות חומר גבוה לעומת איזה איזור בו צפיפות החומר תהיה נמוכה.
  • שימוש בתוכנה מקצועית fusion360 בחינם – רוב חובבני הדפסות התלת מימד משתמשים בתוכנה החינמית thinkercad שהיא תוכנה מעולה ונוחה לשימוש והבנה אבל כשרוצים לעלות מדרגה היא עלולה להיות די מוגבלת וחסרה פיצ'רים בסיסיים ולכן מומלץ לעבור לתוכנת עיצוב תלת מימד עם יותר אפשרויות, אבל אם יצא לכם להסתכל על המחירים לתוכנות אלו הן די יקרות ובמיוחד אם אתם חובבנים שלא מתכננים להרוויח כסף מהעניין זה הופך להיות די מעיק. תוכנת fusion360 היא תוכנה מקצועית של חברת autocad שהיא בעצם גם החברה ש thinkercad בבעלותה, בין אפשרויות הרישיון של fusion360 הם אפשרו רישיון חינמי לא מסחרי

 


עוד אתרים מרחבי הרשת:
עופר איתן – על מערכות פרסום דיגיטליות מתקדמות ומנוע חיפוש פנימי חכם לאתרי אינטרנט