תואר ראשון בהנדסת תוכנה ומחשבים: למה לומדים ובמה אפשר לעבוד אחריו?

אם גם אתם חולמים להשתלב בתעשיית ההייטק ולהתברג בתפקידים מכניסים עם אופק משמעותי, לימודי תואר ראשון בהנדסת תוכנה ומחשבים זו אופציה מעולה בעבורכם. בואו ננסה להבין מה לומדים במהלך התואר, מה הם תנאי הקבלה ובמה אפשר לעבוד לאחר מכן.

תואר ראשון בהנדסת תוכנה ומחשבים – תכנית הלימודים

הלימודים לתואר ראשון אורכים ארבע שנים והלימודים הם מקיפים וכוללים מגוון רחב של נושאים. בסמסטר הראשון בשנה א׳ מתחילים עם קורסי בסיס כמו אלגברה, מבוא לחישוב, אנגלית טכנית למהנדסים וכו׳ ובסמסטר השני מעמיקים בנושאים האלו אף יותר. בשנה ב׳ וג׳ ממשיכים עם נושאים חשובים כמו אלגוריתמים, פיזיקה, רשתות תקשורת, תבניות עיצוב ועוד. שנת הלימודים האחרונה מוקדשת בחלק גדול לפרויקט גמר ותכנות מתקדם.

תנאי קבלה

תנאי הסף משתנים במעט ממוסד למוסד, אך באופן כללי יש צורך בזכאות לבגרות, 4 יחידות לימוד במתמטיקה ואנגלית בציון מסוים (סביב 80) וחמש יחידות לימוד פיזיקה בציון 70 לפחות. למי שאין רקע בפיזיקה, לרוב אפשר להתקבל על סמך מעבר של מכינה בפיזיקה בציון של 70 לפחות. כמו כן נדרש ידע בסיסי באנגלית ומעבר של מבחן יע״ל בציון 110 (כאמור, התנאים משתנים ממקום למקום וחשוב לבדוק באופן ספציפי).

במה אפשר לעבוד בסיום התואר?

היתרון המשמעותי ביותר של התואר הוא אפשרויות התעסוקה הנרחבות לאחר מכן. הבוגרים יכולים להשתלב במגוון ענפים בתור מתכנתים עם שכר התחלתי של עד כ-18,000 ש״ח בחודש. בנוסף ניתן לעבוד בתור מנהלי מערכות בענפים שונים לרבות רפואה, תקשורת, אלקטרוניקה, בנקאות, אנרגיה, תעופה ועוד. מדובר בתואר בהחלט מעניין, רווחי ומשתלם ובאותה נשימה גם תובעני ומאתגר. אם אתם מתחברים למספרים, תכנות ומחשבים הוא בהחלט עשוי להתאים גם לכם.