קורס בודק תוכנה – כל מה שחשוב לדעת

Arduino מיקרו בקר עם מעגל מודפס
Arduino מיקרו בקר עם מעגל מודפס

עולם התוכנה כולל בתוכו אוסף גדול של תכניות מחשב שנועדו לשרת יישום מסוים. כל תוכנה נדרשת לעבוד עם מינימום תקלות על מנת שתוכל לבצע את המטרות עבורן נכתבה וקיים צורך "להשגיח" עליה כדי לאתר שגיאות קיימות אשר עלולות להתרחש גם בעת שימוש סביר אבל בעיקר בשל נקודות תורפה שעלולות להתגלות בעתיד.

משימות חשובות אלו ואחרות בתחום מבצע בודק תוכנה מקצועי – בדיקות תוכנה או בשפה האנגלית, QA, נעשות מיום שהומצאו תוכנות המחשב והן מתפתחות כל העת בהתאם להתפתחות התוכנות המורכבות אשר, למעשה, נוגעות בתחומים מגוונים. בודק התוכנה עובד מול המתכנתים ומבצע סוגי בדיקות שונים ברצף. ממצאי הבדיקות מלמדים אם התוכנה מוכנה להשקה או שיש צורך בשיפורים.

את הבדיקה עושים במספר אופנים:

  • ניתן לבצע בדיקה ידנית שבה הבודק מדמה את הפעלת התוכנה על ידי משתמש ממוצע ועל פי תסריט ידוע מראש. זו היא בדיקה בסיסית אשר במסגרתה עוברים על המסכים ברצף ומפעילים את הפונקציות של התוכנה, על ידי הזנת נתונים, ומעבר על פלט התוצאות ניתן לזהות באגים.
  • דרך שנייה לבדיקה נשענת על אוטומטיזציה – אלו בדיקות מתוכנתות מראש שנעשות בצורה סימולטנית ובמסגרתה בודקים מספר מסכים במקביל, מבצעים בדיקות במצבי עומס על אתרי אינטרנט ועל תוכנות וכדומה.

איך ניתן ללמוד תחום זה?

את תחום בדיקות התוכנה  OAניתן ללמוד במספר דרכים כאשר הדרך הקלאסית היא כמובן במסגרת לימודים מקיפים לתואר מחשבים והכשרה ייעודית בתחום בדיקות תוכנה שיכולה להתבצע במסגרת העבודה ועל ידי המעסיק. דרך קצרה יותר היא במסגרת קורס מקצועי ללא תואר אקדמי. דרך זאת מועדפת על ידי רבים המבקשים להיכנס במהירות לשוק העבודה כאשר ברשותם מקצוע מבוקש וטוב אשר גם יכול לפרנס את בעליו. כל  מי שלומד במסגרת אקדמאית לומד תחומי מחשב שונים ופרוסות בפניו אופציות תעסוקה רבות יותר. יחד עם זאת, גם בוגר קורס מקצועי יכול להתקדם בעתיד ולהשלים לימודים אקדמאיים ואחרים תוך כדי עבודה מכניסה. במסגרת הלימודים לומדים את העקרונות הבסיסיים של תפעול תוכנות בסביבות עבודה שונות, וכן, לומדים את הדרך בה כותבים תוכנות ואת אופן קריאתן. לימודים מתקדמים יותר הם לימודי כתיבת בדיקות אוטומטיות ולזיהוי דפוסים שאינם תקינים בתפעול תוכנה קיימת.

לחצו כאן לרשימת קורסים מומלצים בתחום בודקי תוכנה QA.

אפשרויות התעסוקה במקצוע זה רבות מאוד מאחר וגופים וחברות רבות זקוקות למומחים בתחום. אף חברת תוכנה וחברת הייטק המייצרת ומריצה תוכנות לא תוציא לשוק תוכנה ללא בדיקתה היסודית. גם גופים ביטחוניים, ופיננסיים, חברות לבניית אתרים וחברות נוספות מעסיקות בודקי תוכנה בצוותים הפנימיים או בודקים חיצוניים כדי לבדוק שמתכנתי החברה עושים עבודתם נכונה על הצד הטוב ביותר שניתן.

 

עוד אתרים שיעניינו אותך:

מטרנה – להזמנה אונליין

מטרנה באתר BE

רכישת מטרנה – רמי לוי

מטרנה – השוואת מחירים