עסק מהבית – מהם היתרונות והחסרונות?

נראה כי מאז עידן הקורונה הרעיון של הקמת עסק מהבית הפך לפופולרי במיוחד. יותר ויותר אנשים מבינים שאפשר לעבוד ולהתפרנס גם מהבית ויש לכך לא מעט יתרונות. עם זאת, עד כמה שזה עשוי להישמע נוצץ ונהדר, זה גם משהו שיש לו מן הסתם כמה חסרונות. האם הרעיון של עסק מהבית מתאים גם לכם? ובכן, על זה תצטרכו לענות בעצמכם בסופו של דבר, ותוכלו להיעזר ברשימת היתרונות והחסרונות הבולטים שהכנו עבורכם. בהצלחה!

עסק מהבית – יתרונות

– עצמאות: אז בראש ובראשונה אתם עצמאיים ואדונים לעצמכם. יכולים להחליט כמה תעבדו ומתי, יכולים לבחור את תחום העיסוק שלכם והפוטנציאל שלכם הוא עד כמה שתוכלו לדמיין ולדחוף.
– משקיעים במשפחה: אין ספק שעבור אנשי משפחה שרוצים להיות יותר בבית, הרעיון של עסק מהבית עשוי להתאים. נכון, אנחנו צריכים לעבוד ולעבוד קשה, אבל אנחנו קרובים מראש לילדים ולתחזוקת הבית שלנו.
– ללא דמי שכירות: נכון, גם עסק מהבית הוא כזה שהרבה פעמים מגיע עם הוצאות. עם זאת ההוצאות הגדולות של שכירות מקום עבודה נחסכות מלכתחילה.

עסק מהבית – חסרונות

– עצמאות: מרגישים מבולבלים? ובכן, היתרון הגדול ביותר הוא גם החיסכון. אתם אחראיים על עצמכם לחלוטין ואף אחד לא מבטיח את ההצלחה שלכם.
– קושי בהפרדה: הרבה פעמים עסק מהבית מקשה עלינו להפריד בין העבודה לחיים האישיים.
– פחות אינטרקציה אנושית: אין מה לעשות, יש כאן פחות ממשק עם אנשים מאשר עבודה כשכירים במשרד או הקמת עסק במקום חיצוני.

בשורה התחתונה, עסק מהבית יכול להיות דבר נפלא למי שזה מתאים לו. עליכם לשאול עצמכם האם מדובר על משהו שמתאים לאופי שלכם ואם כך הדבר אפשר לשקול זאת בחום.

 

 

מרחבי הרשת:
מטרנה – שיתוף פעולה מעניין עם עמותת ער"ן – תמיכה נפשית להורים לאחר לידה
מפת האימהות: פיתוח משותף לחברת הסטארט אפ JAMA וחברת מטרנה