מכשירי הקלטה: הכול עניין של טכנולוגיה

אין ספק שיש סוגים רבים של גאדג'טים בתחום הריגול. גאדג'טים של ריגול יכולים להיות מורכבים או פשוטים מאוד, והם עשויים להיות יקרים מאוד או לעלות פחות ממאה ₪. זהו עולם שאפשר למצוא בו מכשירי הקלטה, מצלמות ריגול ומכשירים מתקדמים למטרות ריגול ואיסוף מידע.

אכן, גאדג'טים של ריגול התפתחו ככל שהתפתחה הטכנולוגיה. האמת היא שהם ממשיכים להיות קטנים ככל שהטכנולוגיה מתקדמת. מכשירי הקלטה רבים יכולים לקלוט שמע, ומכשירי ריגול אחרים יכולים לצלם סרטוני וידיאו או להקליט נתונים מרחוק.

וזה לא הכול. ניתן להפעיל גאדג'טים מודרניים של ריגול מרחוק, כך שיש פחות סיכון למרגל להיתפס כשהוא מנסה לאחזר את המידע או להחליף סוללה.

מכשירי הקלטה יכולים להיות מותקנים בכל מקום ועל כל מכשיר

מכשירי הקלטה יכולים לגשת מרחוק לרשת ה-WIFI  שלכם, למצלמות מחשב ולמכשירים אחרים. מחשבים וטלפונים סלולריים יכולים לשמש גם כמכשירי מעקב. באופן מפתיע, מרגל אינו צריך לשתול מכשיר הקלטה על מנת לגשת למידע שלכם. הטכנולוגיה מקלה היום יותר מאי פעם על מרגל לגשת למידע שלכם.

ייצור ומכירה של ג'אג'טים של ריגול הוא ענף של מאות אלפי שקלים. בנוסף, תעשיית הגאדג'טים לריגול ממשיכה לצמוח. כמו כן, טכנולוגיית הריגול ממשיכה להתפתח. גאדג'טים של ריגול זמינים בקלות, וכן, קל יותר, פחות יקר ופחות מסוכן היום יותר מאי פעם עבור מרגל לתפוס את המידע שלכם.

הקסם שקשה להסביר של מכשירי הקלטה

מכשירי הקלטה הם סוג של התקני שמע. באופן דומה, התקני שמע משתמשים במיקרופונים כדי ללכוד שידורי שמע. חלק מהתקני השמע מצריכים שהמרגל יהיה בקרבת מקום על מנת לשמוע את השידורים. באופן מפתיע, מרגלים עשויים להשתמש גם במכשירי הקלטה הפועים מרחוק.

בנוסף, התקני שמע מרוחקים יכולים לנצל את הרשת הסלולרית כדי להעביר את האודיו שנלכד למקור חיצוני. דוגמאות למכשירי האזנה לאודיו כוללות מקליט קול, מיקרופון לייזר, ועוד מגוון מכשירי הקלטה והאזנה מתוחכמים. למעשה, קיימים גאדג'טים של ריגול בשוק המסחרי שיכולים להקליט קולות מכל הסוגים ובכל העוצמות.

מכשירי ריגול סלולריים

מכשירי ריגול סלולריים משתמשים בכרטיס SIM כדי לפקח מרחוק על שמע. באופן דומה, מכשירים אלו פועלים ברשת סלולרית. לעתים קרובות הם נקראים מכשירי האזנה אלחוטיים. ניתן 'לחייג' למכשירים מרחוק על מנת  לגשת להקלטות.

בנוסף, מכשירים סלולריים יכולים לשדר כמו מכשירי הקלטה בטלפונים סלולריים, כך שניתן להשתמש בהם בכל מקום שבו יש נגישות לרשת טלפונים סלולריים. באופן דומה, מכשירי ריגול משמשים לרוב לפיקוח על שיחות בחדרים. באופן לא מפתיע, מכשירי ריגול סלולריים עשויים להיות מוטבעים ברצועת חשמל, רדיו שעון, שעון קיר, גלאי עשן, עכבר מחשב, ועוד.

מצלמת ריגול, למשל, היא סוג נוסף של מכשיר ריגול שעובד על וידיאו. גאדג'ט ריגול זה משתמש במצלמה כדי לצלם וידיאו באופן סמוי.

רץ ברשת:

יורם קראוס על טיפוס הרים ועולם העסקים

יורם קראוס – כתבה באתר מאקו

טיפוס הרים – כתבה באתר ביזפורטל

על הקשר בין טיפוס הרים לניהול פרויקטים – יורם קראוס