מזגן חכם – מה זה אומר?

סימון של Wi-Fi, בהקשר למזגן חכם
סימון של Wi-Fi, בהקשר למזגן חכם

אנו חיים בעידן בו כל מכשיר הופך לחכם וכל טכנולוגיה עוברת שינויים מרחיקי לכת המשפעים על אורח החיים של כולנו. מכשירי חשמל שונים מתחילים לתקשר אחד עם השני, במה שנקראה האינטרנט של הדברים, ועולם המזגנים לא נותר מאחור. כיום ישנם לא מעט היבטים שונים שהופכים את המזגן הפשוט והמוכר למזגן חכם ומתקדם. אז מה נחשב למזגן חכם?

כאשר מדברים על מזגן חכם ניתן להתייחס למספר היבטים שונים. הצרכנים עדיין לא מעורים בכל השינויים שתחום המיזוג עובר, אבל עד מהרה, מזגן חכם צפוי להפוך לסטנדרט בכל בית. נתחיל בבדיקת הטכנולוגיה החדשה של המזגנים.

מזגן אינוורטר – מה זה אומר?

מדהים עד כמה הטכנולוגיה של מזגני אינוורטר לא מוכרת לציבור הרחב, שבהחלט מודע לבעיות שהמזגן הזה פותר. מזגנים רגילים פועלים לחימום או קירור החדר עד שמתקבלת הטמפרטורה הרצויה, או אז הוא מפסיק לעבוד ומופעל שוב לפי הצורך. מה הבעיה עם זה? ראשית, בזבוז חשמל מטורף – כל הפעלה מחודשת של המדחס מובילה לצריכת חשמל גבוהה יותר. שנית, כאשר המדחס מתחיל או מפסיק לעבוד הוא מרעיש ולא אחת תמצאו את עצמכם מתעוררים לקול אוושת המזגן שלכם או של השכנים.

אז מה עושה האינוורטר? מבלי להיכנס לפרטים טכניים, למזגן אינוורטר יש את הטכנולוגיה לעבוד בצורה רציפה ולווסת את עוצמת המדחס לפי הצורך. כלומר הוא אינו כבה אלא ממשיך לעבוד בעוצמה נמוכה, וכך חוסך חשמל ואינו מרעיש כלל. נוסף על כך, יכולת החימום והקירור שלו הרבה יותר טובה, והוא ממזג חדרים במהירות וביעילות.

אלקטרה SMART

עוד חידוש מהפכני, אותו מובילה בישראל חברת אלקטרה, הופך את המזגן שלכם להרבה יותר חכם. הזכרנו קודם את האינטרנט של הדברים – שם כולל לתקשורת בין מוצרי חשמל ומערכות מחשוב שונות. באמצעות אפליקציה ייעודית הנקראת "אלקטרה סמארט", תוכלו לתפעל את המזגן מרחוק, לקבוע מראש מועדי כיבוי והדלקה ואף לתת פקודות קוליות למזגן. וזה לא הכל, המערכת החכמה לומדת את השימוש שלכם במזגן, מתריעה מראש על תקלות, גם לכם וגם למוקד שירות הלקוחות של אלקטרה, ובכך מייעלת את תהליך תיקון המזגן. רק קחו בחשבון שהאפליקציה גם תתחיל להציק לכם שהגיע הזמן לנקות את הפילטרים…

והטוב עוד לפנינו…

מזגנים חכמים הם העתיד אלה רק חלק מהחידושים האחרונים בעולם המזגנים, וישנם לא מעט חידושים עתידיים הצפויים להפוך את המזגן שלכם לכלי חכם ורב עוצמה. סביר להניח שבעוד מספר שנים, הטכנולוגיה החדשה של המזגנים תהפוך לסטנדרט בכל בית. ממש כמו שכל אחד בימינו קונה סמארטפון ולא סתם טלפון סלולרי. אז בפעם הבאה שתרכשו מזגן, תשאלו עד כמה הוא חכם…

מרחבי הרשת:

יורם קראוס – מייסד ומנכ"ל חברת SMS ניהול פרויקטים