מה זה IPTV והאם זה חוקי?

בשנים האחרונות עלו פרסומות רבות ברחבי הרשת ובניוז פיד של הפייסבוק הקוראות להפסיק להשתמש בשירותי הכבלים (כגון יס והוט), להפסיק להיות "פראיירים" ולשלם תשלום חודשי עבור שירות שניתן לקבל בחינם באמצעות משהו שנקרא "IPTV". אז מה זה ה-IPTV שכולם מדברים עליו והאם זה בכלל חוקי?

מה זה IPTV?

המילה מורכבת משני חלקים – IP ו-TV, והכוונה היא לצפייה בשידורי הטלוויזיה, ערוצים שונים וסרטים באמצעות האינטרנט. המכשיר שהנכם צופים דרכו בשידורי הטלוויזיה, מקבל כתובת איי פיי (כתובת מזהה ברשת האינטרנט) ומתחבר לרשת, מה שמאפשר לכם לצפות בתכנים שונים.

עם זאת, כולנו יודעים שלא כל התכנים שנמצאים ברחבי הרשת הנם חוקיים, הדבר תקף גם לגבי IPTV.

למה זה לא חוקי?

אם איי פעם יצא לכם להשתמש בשירותי IPTV, בטח שמתם לב לכמות ההתקנות וההגבלות שצריך לעבור על מנת לצפות בשידור זה או אחר. בנוסף לכך, רוב הערוצים משודרים עם הפרעות. הסיבה לכך היא תוכן לא חוקי.

אף ערוץ אינו יכול להתקיים ללא פרנסה וברגע שהנכם צופים בערוץ זה או אחר מבלי לשלם עליו, אתם פוגעים בזכויות היוצרים ובאנשים שעמלים קשה על מנת לספק לכם תוכן איכותי לצפייה.

כיצד הכל התחיל?

הפיתוח של IPTV התחיל על ידי מספר אנשים שבנו פלטפורמה חינמית המאפשרת למשוך תוכן בצורה לא חוקית ולצפות באמצעות פלטפורמה זו במגוון תכנים ללא תשלום.

כך, לאט לאט, נוצרה לה ספרייה של תוכן פיראטי, אותו הגולשים יכולים לשתף ולהפיץ. עם זאת, חשוב להבין כי מדובר על עבירה של זכויות היוצרים וכל אדם (גם מי שעושה זאת לא במודע) אשר משתף תוכן זה, עלול להיענש כוון שעובר על החוק.

לסיכום,

לפני שהנכם משתפים משהו ברחבי הרשת ומתחילים להשתמש בשירות זה או אחר, בדקו האם מדובר על תוכן חוקי.