מדפסות תלת מימד מה כל הרעש סביבן

בחמש השנים האחרונות שוק מדפסות התלת מימד הרקיע לשחקים בפופולאריות שלו וככל שהביקוש עלה כך גם ההיצע, המון חברות חדשות נכנסו לתחום הייצור של מדפסות תלת מימד והתחרות הולידה מכשירים במחירים מעולים המאפשרים כמעט לכל אדם לרכוש מדפסת ולהתחיל ליצור, אבל מה כל ההתלהבות ומה באמת אפשר לעשות עם מדפסות תלת מימד?

 

סיבה ראשונה מחיר

אז כמו שכבר ציינו קודם לכן התחרות בשוק המדפסות הרקיע שחקי ההיצע הוא עצום ובעקבות כך המחיר הפך להיות נגיש יותר לכל אדם שחושק במדפסת לביתו בין אם זה כתחביב או בין אם זה לצרכי עבודה, ללא ספק הפופולאריות בשנים האחרונות זינקה בעקבות המחירים הזולים!

 

סיבה שנייה צרכי עבודה

הסיבה השנייה לפופולאריות ההולכת והגוברת של מדפסות התלת מימד היא המענה הכל כך ייחודי שזה מעניק לעסקים רבים, בעיקר ליצרנים ומעצבי מוצר אבל לא רק… היום כל עסק יכול לייצר את הניסיונות שלו בדלתיים סגורות מבלי שצריך לשלוח אב טיפוס כל פעם שמשהו לא מסתדר למפעלי ייצור בלי לדעת למי זולג העיצוב והייחודיות של המוצר שלך.

 

סיבה שלישית יצירה לשם היצירה

סיבה שלישית ואחרונה שבגללה מדפסות תלת המימד הפכו לכל כך פופולאריות בשנים האחרונות היא לשם התחביב והיצירה, בימים אלו תוכנות עיצוב חינמיות כגון Tinkercad מאפשרות לכל אחד להשתמש בתוכנת עיצוב תלת מימד מעולה ליצור דגמים להדפסה וזאת הופכת להיות ממש יצירה.

 

את הדגמים האלו מדפיסים במדפסת בין אם אלו דברים שימושיים או מודלים לשם הצגה התחום הזה כתחביב רק הולך וצובר תנופה יש אתרים שלמים שמציעים דגמים מעוצבים כבר בחינם רק להוריד כקובץ למחשב ולהדפיס וזה רק ילך ויהפוך ליותר פופולארי וזמין לכל אחד ואחת ככל שהשנים יחלפו.

עוד אתרים שיעניינו אותך:

עופר איתן – על חברת טכנולוגיית השייווק שהונפקה בבורסה של טורנטו