כל השלבים להדפסת תלת מימד

הדפסת תלת מימד התפתחה בעשור האחרון ובעיקר בחמשת השנים האחרונים לתחביב טרנדי עצום מימדים וחובק עולם, יש נישות שלמות של חובבי הדפסות המדפיסים גיבורי על, הדפסות של דמויות בדיוניות, כלי משחק, חלקים להרכבות ועוד מלא הדפסות כפיות אחרות, למעשה יש אלפי אתרים החולקים קבצים מוכנים כבר להורדה כדי שכל אחד יוכל להדפיס לעצמו בבית את הדגם שהוא חפץ בו, אז מה בדיוק כוללת ההדפסה כמה שלבים יש בה ומהם?

 

בכתבה זו נסביר לכם בדיוק מהם שלבי ההדפסה מהורדת / הכנת הדגם ועד לליטושים והפינישים האחרונים אם תרצו בהם כדי להשלים את הדגם שלכם בצורה הכי המושלמת ביותר שניתן להשיג.

 

שלב 1 קובץ עיצוב

 

אז השלב הראשון מתחיל בקובץ עיצוב בין אם אתם מורידים אותו מאתר הורדות חינמי או בתשלום ובין אם אתם רוכשים אותו ממעצב או מאתר הורדות בתשלום, אם תבחרו להכין קובץ שלכם ובעצמכם תוכלו לפנות לתוכנות חינמיות כגון Thinkercd המאפשרת לכם ליצור דגם תלת מימד בעיצובים שונים. בין אם רכשתם או הכנתם בעצמכם את הקובץ תצטרכו לשמור כקובץ .stl ולהוריד אותו למחשב שלכם ולעבור לשלב השני בתהליך.

 

שלב 2 תוכנת חיתוך

 

בשלב זה תעלו את הקובץ שלכם בתוכנת חיתוך שלמעשה תסייע לכם לראות איך המדפסת תעבוד, במקרה שיש חלקים בדגם שלכם שיצטרכו "קורות תמיכה" כדי שיעמדו במקומם עד שהמדפסת תסיים את עבודתה תוכנת החיתוך תמליץ לכם על כך ואתם אלו שתקבעו האם כן או לא תוסיפו תמיכה.

 

שלב 3 הדפסה

 

שלב זה הוא התכלס והוא מכיל את ההדפסה של הדגם שלכם מן הסתם, הכניסו את קובץ ה stl למדפסת שלכם בין אם זה בכבל ישירות מהמחשב שלכם או בדיסקון קי הטעינו את המכונה בחומר הרצוי להדפסה והחלו עבודה.

 

שלב 4 פינשים

 

לאחר שההדפסה מסתיימת ברוב המקרים הדגם שלכם יצטרך כמה ליטושים ופינשים אחרונים כדי להפוך להיות מה שרציתם וציפיתם ממנו, לפעמים זה יהיה רק הסרה של תמיכות וקצוות של חומר עם סכין חדה ולפעמים ממש שימוש בחומרי מילוי וליטוש שונים.

מרחבי הרשת:
יורם קראוס – סיפור מסע טיפוס הרים אל המטרהורן – ההר המסוכן באירופה.