כיצד לבחור מדפסת לעסק שלכם?

מדפסת לעסק

בחירת מדפסת לעסק תלויה בכמה פרמטרים, שלפיהם קובעים מה סוג המדפסת המתאימה ביותר. מהם הפרמטרים הללו ואילו מדפסות מתאימות לאילו סוגי עסקים?

ההיצע בשוק המדפסות גדול. יש מדפסות משולבות – פקס עם סורק ומדפסת – יש "רגילות". יש מדפסות הזרקת דיו או לייזר ועוד.

מדפסת לעסק קטן

למשרד, לעסק ביתי או לעסק קטן עדיף מדפסת לא גדולה, שהיא גם סורק וגם פקס. הסיבה לכך היא שברוב העסקים הקטנים, ובוודאי במשרד ביתי, מקום הוא פרמטר חשוב ואין הרבה ממנו.

מדפסות דיו עדיפות אם אתם מעוניינים בהדפסות לא בהכרח מהירות, במחיר נמוך. אם עיקר ההדפסה היא של טקסטים ואולי תמונה או שתיים מדי פעם, מדפסות בסיסיות יתאימו מאוד.

קנו מדפסת שבה ניתן להחליף ראשי צבע נפרדים, ולא ראש משולב. האופציה הראשונה זולה ונוחה יותר לשימוש.

אם יש לכם יותר מעמדת מחשב אחת בעסק, קנו מדפסת רשת ורצוי מאוד בעלת חיבור Wi-Fi. מהר מאוד תמצאו שזו ברכה גדולה, בגלל שאתם לא חייבים להניח או להעביר חוטים מיותרים. בנוסף, מדפסות כאלה מאפשרות הדפסה גם ממכשירי סלולר.

מדפסת לעסק בינוני

כאן חובה מדפסת רשת – ואלחוטית. פיצול בין מדפסת לפונקציות אחרות, כמו סורק או פקס, הוא פיצול רצוי. למה?

כיון שברגע שהמדפסת "עסוקה" בסריקה או במשלוח פקס, היא לא תתפקד בתור מדפסת וייווצר תור מיותר. בנוסף, אם מתקלקל אחד המנגנונים, והמדפסת בתיקון, אתם נשארים בלי מענה בשאר התחומים, בכלל.

עסק בינוני שבו כמות ההדפסות גבוהה צריך לבחור מכשיר בעל קצב הדפסה מהיר יותר. לייזר ייתן מענה חד וברור מאוד, אבל לא בהכרח יהיה מהיר מהדפסת דיו.

באשר לאיכות, רצוי שאיכות הסריקה וההדפסה יהיו טובות. אם אתם עוסקים בגרפיקה, קנו מדפסת A3 אחת לפחות בעלת איכות הדפסה גבוהה (ל- Proofs) ומדפסת נוספת לשימוש יום-יומי רגיל.

קנו מדפסת ממותג מוכר, עם אחריות ארוכה ככל האפשר.

מדפסת לעסק גדול

כל מה שנכון עבור עסק בינוני, נכון גם לעסק גדול. אם יש יותר מחמש עמדות מחשב, חובה לקנות עוד מדפסת ולסדר את הגדרות הרשת כך, שאחת תיכנס לפעולה כאשר השנייה 'תפוסה'. אחרת מגדירים מספר עמדות על מדפסת אחת, ומספר עמדות אחר – על השנייה.

קנו מדפסת שתנוהל תחת חוזה שרות עם ספק תמיכה אמין וטוב וודאו שיש לפחות שני אנשים בארגון שלכם שמכירים את המדפסות וההגדרות שלהן מא' עד ת'.

המאמר נכתב באדיבות מדפסות פלוס https://www.madpasot-plus.co.il/

 

עוד אתרים שיעניינו אותך:

מטרנה – להזמנה אונליין

מטרנה באתר BE

רכישת מטרנה – רמי לוי

מטרנה – השוואת מחירים