יתרונות וחלופות של אופיס 365

כולנו עושים שימוש בתוכנות השונות של אופיס בין אם לצורכי עבודה ובין אם לשימושים אישיים שלנו. אז מהם היתרונות והתכונות המנצחות של אופיס 365? על כך במאמר הבא…חשוב לציין כי מייקרוסופט עברו לגישת הענן, כך שכל הפעולות אותן אנו מבצעים מתבצעות אונליין דרך הרשת. כלומר בסביבה העסקית נוכל לגשת למסמכים דרך דפדפן האינטרנט אונליין בין אם למסמכי Word, Exel, PowerPoint או One Note. ניתן גם לערוך מסמכים בצורה משותפת ולצפות בהם בזמן העריכה.

  • גישה מכל מקום – התוכנה למעשה פועלה ממרכז הנתונים של חברת מיקרוסופט מה שלמעשה מאפשר לנו לגשת לכל התוכנות דרך חיבור לאינטרנט. המסמכים מעודכנים ממקור אחד ויחיד, לכן אם אנו עושים שינוי במסמך ממחשב אחד, כולם רואים את השינוי דרך הסמארטפון או הטאבלט. כלומר אין צורך יותר לשלוח מסמכים – הכל נעשה אונליין מול העיניים.
  • אנחנו מגדירים את רמת האבטחה – את הרשאות האבטחה ניתן להגדיר בעצמנו, כך שלמעשה כל אחד יכול לראות את המסמך מכל מקום לפי ההגדרה שאנו מבצעים. ניתן למשל להגדיר שרק חלק מהאנשים בארגון יכולים לערוך את המסמך בעוד אחרים יכולים רק לצפות בו.
  • היישומים נשארו זהים – אין כמו לעבוד עם המוכר ואהוב. חברת מיקרוסופט אמנם הכניסה את הטכנולוגיה לאופיס, אך היא גם שימרה את הפשטות ואת הייחודיות של כל תוכנה ותוכנה. הכל נשאר דומה פשוט דרך הענן.
  • שינויים מתבצעים בצורה אוטומטית – כאמור, כל מה שאנו צריכים בכדי לעשות שימוש בתוכנה החדשה זה אינטרנט זמין. בצורה מידית ניתן יהיה להתחיל וליהנות מהאופיס החדש דרך האינטרנט. יחד עם זאת, אופיס היא זאת שמבצעת את השינויים והשדרוגים במערכת כך שאין יותר צורך להחליף בין שעון חורף לקיץ למשל.