טיפים לחיסכון הוצאות העסק

לא סתם כמה ב 2019 קבוצת "אני שולמן" שנועדה לזעוק את כאבם הכלכלי של בעלי עסקים. לא קל היום להיות בעל עסק, במיוחד אם מדובר בעסק קטן או בינוני. לכן חסכון בהוצאות הוא דבר חשוב כל עוד הוא לא פוגע באיכות המוצר או העבודה. ישנם בעלי עסקים שלא מצליחים לחסוך לא מכיוון שהם לא רוצים, אלא מכיוון שהם לא מודעים לאפשרות לחסוך. להלן כמה  דרכים לחסוך שאולי לא הייתם מודעים אליהם.

השכרת מדפסת

אל תמהרו לקנות. יש לכם פרויקט זמני של כמה חודשים? צריכים לבצע כמה הדפסות באיכות גבוהה אבל בעלי עסקים אחרים מבקשים מכם הון? כדאי לכם לבדוק את האופציה של השכרת מדפסות לעסקים. בדקו מה התנאים, מי אחראי על התחזוקה ומה עלות החומרים. השוו עלות מול תועלת והבינו באיזה מקרה כדאי לרכוש ובאיזה מקרה כדאי להשכיר. חלק מבעלי העסקים בכלל לא מודעים לאופציה של השכרה.

אין האוס במקום אאוטסורסינג או תשלום פר משימות ושעות

צריכים מקדם אתרים לעסק שלכם וגם שירות PPC? מצד אחד אפשר למצוא סוכנות שתעשה את השירות הזה בעבורכם. מצד שני, אפשר להכניס עובד שיטפל בעבורכם גם בקמפיינים הממומנים וגם בקידום אורגני. בחלק מהמקרים עלות העסקת עובד תהיה משתלמת לכם יותר במיוחד כאשר לעסק שלכם ישנם כמה אתרים. כך תוכלו לחסוך אלפי שקלים על הוצאות. במקרה ומדובר באתר אחד בתחום קטן ולא ממש תחרותי –  לא ישתלם לכם להכניס עובד שיתעסק רק בזה בעסק. עוד אופציה, למצוא מקדם אתרים שמוכן לעבוד לפי שעות ופר משימות שתתנו לו. לפעמים זה יהיה זול יותר משיטות אחרות. קחו בחשבון שלא כל מקדם יסכים לזה מכיוון שזה לא משתלם לכולם.

הוצאת עבודות פרילנס למכרז

זה יחסוך לכם המון זמן, את תהליך המשא ומתן והוויכוחים. ישנם היום כמה אתרים בהם אפשר להוציא פרויקטים למכרזים ובהם פרילנסרים יתנו לכם הצעות מחיר כך שתוכלו לקחת את ההוצאה הכי משתלמת בעבורכם. לא מומלץ  לבחור בהצעה הזולה ביותר. יש להוות עלות מול תועלת. למשל אתם צריכים כמות גדולה של תוכן לאתר. יכול להיות הבדל משמעותי בין כותב תוכן שמספק מאמרים ב 10 אגורות למילה לבין כותב תוכן שכותב 20 אג ולמילה ויכול להיות מצב הפוך. לכן כדאי לבדוק לא רק את המחיר אלא גם את הרמה.

משרד מחוץ למרכז יעלה לכם פחות. גם הארנונה

השכירות והארנונה עלולים לעלות לכם ביוקר באזור המרכז ובמיוחד בתל אביב. אם העסק שלכם לא כולל פגישות מרובות, או שאתם עושים את רובן מחוץ למשרד, אין לכם טעם להחזיק משרד בתל אביב. ישנם אזורים כמו שדרות שהם ישנה הנחה לבעלי עסקים ואפילו זיכויי מס כך שכדאי לכם לקחת בחשבון לצאת מחוץ לתל אביב במיוחד א אתם גרים בפריפריה ונוסעים כל יום למרכז. באזורים כאלה הארנונה תהיה זולה משמעותית. אזור כמו שדרות נגיש יותר היום בזכות קו הרכבת בעיר.

 

מרחבי הרשת:
שי פניני – משרד עורכי דין
אינטרנט ביתי – בזק בינלאומי
עו"ד שי פניני – מומחה למשפט מסחרי
סדרות מומלצות – yes שידורי טלוויזיה בלוויין