הסוגים השונים של מהדק חשמל

אדם בוחן תשתית חשמל, מהדק חשמל
אדם בוחן תשתית חשמל, מהדק חשמל

חשמל הוא אחד המשאבים החשובים ביותר בעולם שלנו, ולמעשה קשה עד בלתי אפשר לדמיין את החיים במאה ה-21 בלי חשמל. רובנו לא מקדישים יותר מדי תשומת לב לדרכים שבהן מגיע חשמל אל מרחבי המגורים והמרחבים העסקיים השונים, וגם לא מכירים את כל המוצרים החיוניים לצורך הבטחת ניצול החשמל – מחברי לחץ, נעלי כבל, שרוולים, מפצלות, קופסאות שירות וגם מהדקי חשמל. מהדק חשמל הוא פריט פשוט יחסית אבל חשוב לבחור אותו באופן מושכל כך שהוא יתאים בדיוק למטרה שלכם.

איזה מהדק חשמל אתם צריכים?

כשמתבוננים בקטלוג של מהדקי חשמל מגלים מגוון רחב מאוד של אפשרויות: מהדק הסתעפות אלומיניום תקן DIN, מהדק אלומיניום אוניברסלי תקן DIN, מהדק זרם מקביל תקן DIN, מהדק זרם מתח גבוה עם אינסרט תקן DIN, מהדק קשת אלומיניום או נחושת, מהדק הסתעפות נחושת מקביל תקן DIN, מהדקים סופיים "פינקס" נחושת או אלומיניום, מהדקי הסתעפות אלומיניום או נחושת עם בורג אחד, שני ברגים או שלושה ברגים, מהדק גלי אלומיניום תקן DIN, מהדק גלי נחושת תקן DIN, מהדקי רשת עם ברגי גזירה מנירוסטה תקן DIN, מהדק קומות לחיבור 3 כבלים ועוד סוג של מהדק חשמל הוא קנדי ראש משושה עם ציפוי נחושת תקן DIN.

לאיזו מטרה מתאים כל מהדק?

בחירת מהדק חשמל חייבת כאמור להתבצע באופן מושכל, בהתאם למטרה שלשמה אתם זקוקים לפריט זה. כך למשל מהדק קומות לחיבור 3 כבלים מתאים כשהמטרה היא יצירת חיבור גשר. החומר ממנו עשוי מהדק זה הוא סגסוגת אלומיניום חזקה ועמידה לקורוזיה, פני השטח אינם מצופים ומומנט ההידוק המינימלי הוא 23.

מהדק הסתעפות עם 2 ברגים מתאים לחיבור של כבלי ACSR וכבלי אלומיניום בהסתעפות עם כבלים מנחושת. גם מהדקים אלה עשויים מסגסוגת אלומיניום חזקה ועמידה לקורוזיה. מהדק זרם מקביל מתאים לחיבורים לכבלים מאלומיניום ו-ACSR עם קוטר זהה. הוא עשוי מסגסוגת אלומיניום ומומנט ההידוק המינימלי שלו הוא 46. הברגים הם ברגי פלדה בציפוי של פלדת אל-חלד או אבץ חם. לפרטים נוספים מוזמנים לבקר באתר https://www.kmmw.co.il/he/.

רץ ברשת:

יורם קראוס על טיפוס הרים ועולם העסקים

יורם קראוס – כתבה באתר מאקו

טיפוס הרים – כתבה באתר ביזפורטל

על הקשר בין טיפוס הרים לניהול פרויקטים – יורם קראוס