היזהרו – חמש עקיצות האינטרנט הנפוצות ביותר

עידן האינטרנט מביא איתו לא מעט יתרונות, אבל לצערנו יש ברשת די הרבה נוכלים ולכן שווה להיזהר. הנה חמש העקיצות הנפוצות ביותר ברשת ושלא תגידו שלא הוזהרתם!.

  1. מתחזים באתרי היכרויות – בטח נחשפתם כבר לכמה מקרים בחדשות של גברים ונשים אשר מנצלים את התמימות של אנשים שרק רוצים למצוא אהבה ולשנות את גורלם. לרוב מדובר בנוכלים בגילאי 40-50 אשר מחכים לצוד ברשת דגים שמנים ותמימים. זה מתחיל בחיזוק הקשר, ממשיך במשחקי רגשות ונגמר בעושק כלכלי מטורף.
  2. הונאות שקשורות למטבע הביטקוין – בטח שמעתם כבר על מטבע הביטקוין שהפך פופולארי בקרב רבים מאיתנו. אנשים רבים מבצעים את הקניות שלהם ברשת באמצעות מטבע זה ואפילו משקיעים  בכל מיני השקעות. יחד עם זאת, יש לאמ עט אנשים שמתחזים לחלפני וסוחרי ביטקוין. היזהרו מהם! החליפו מטבעות רק במקומות מורשים ובצעו קניות באתרים מוכרים בלבד.
  3. האקרים – יש כל כך הרבה האקרים שכל מה שהם רוצים זה לשאוב מכם מידע חשוב, לפעמים סודי. לכן מומלץ לעשות שימוש בכל מיני תוכנות ולהגן על המידע שלכם מפני אותם פורצי מידע. תוכנות אלה הן תוכנות לאבטחת מידע שמפתחות חברות או מהנדסי תוכנה.
  4. הונאות בכרטיסי אשראי – לפני שאתם רוכשים משהו בכרטיס אשראי באינטרנט, ודאו שמדובר באתר אמין, מוכר עם לקוחות אמיתיים. יש המון אתרים שאין להם בכלל מערכת סליקה המאפשרת לבצע קניה בטיחותית ואז פרטי האשראי שלכם יכולים להגיע לכל מיני מקומות, מה גם שלא בטוח בכלל שתקבלו את המוצר שרכשתם.
  5. הונאות באתרי הימורים – היזהרו מאוד מאתרי הימורים, בעיקר כאלה שלא מוכרים. בכלל השקעות באינטרנט הם משהו שכדאי לבדוק לפני שאתם מוסרים את הפרטים שלכם.