ההבדלים שבין PC ל MAC

בין הוויכוחים הסוערים של שנות ה-2000 בעידן הטכנולוגי בו כולנו חיים סובב סביב הדיון של איזו מחשב עדיף לנו לרכוש – פי סי או מאק. ובכן לשאלה זו אין תשובה חד משמעית והשאלה העיקרית אותה יש לשאול היא מהם הצרכים שלכם מהמחשב אותו אתם מעוניינים לרכוש. בפוסט הבא נציין בפניכם את ההבדלים העיקריים בין שתי מערכות ההפעלה כדי שתוכלו לזהות את אותם צרכים ולרכוש את המחשב המושלם עבורכם.

 

מערכת הפעלה

ההבדל המהותי והבולט ביותר בין שני המחשבים בא לידי ביטוי במערכת ההפעלה. אומנם שתי המערכות פשוטות לתפעול. בעוד את רוב התוכנות שאינן מגיעות עם מחשבי פי סי יש להתקין, המאק מגיע עם מגוון תוכנות שימושיות במיוחד כמו תוכנת עריכת סרטים  ווידיאו, תוכנת מוזיקה ועוד שלל אפליקציות המדמות את השימוש באייפון ובשאר המכשירים של מאק. מערכת ההפעלה של מחשבי פי סי לרוב תתבסס על תוכנת ווינדוס אותה רובנו מכירים ושוב מדובר במערכת נוחה, פשוטה וידידותית. הבחירה צריכה להתבצע בהתאם לתוכנות בהם אתם עושים שימוש הן בעבודה והן בשעות הפנאי שלכם.

 

מחירים

החיסרון של המאק בהשוואה לפי סי בא לידי ביטוי דווקא במחיר, למרות שאם מקפידים לרכוש את המחשב בחו״ל במיוחד בארה״ב, נהנים ממחיר נמוך בהרבה ממה שהמאק מוצע כאן בארץ. העניין הוא שיש שיאמרו שמחשבי המאק נחשבים לחזקים ועמידים הרבה יותר זאת משום שעדיין לא פותחו עבורם ווירוסים בעוד מחשבי הפי סי ללא התקנה של אנטי ווירוס צפויים להינזק באופן בלתי רגיל. המאק נשאר מהיר, חזק בעוד הפי סי דורש תחזוקה שוטפת אצל איש המחשבים.

 

אם בחרתם במאק שהוא מספיק חזק, תוכלו להתקין עליו ווינדוס בעוד על מחשבי פי סי פחות מומלץ להתקין את מערכת ההפעלה של המאק שכן הממשק ממש לא מתאים למחשב עצמו. טרם אתם בוחרים, בדקו את התקציב שלכם, חשבו מהם הצרכים שלכם מהמחשב ורק אז בצעו החלטה.