האם וויז היא באמת אפליקציית הניווט הטובה ביותר?

ישנן לא מעט אפליקציות של ניווט כיום בשוק המובייל, כאשר המובילות שבהן הן וויז, iGO, אפליקציית המפות של אפל ועוד רבות אחרות. לא פעם ולא פעמיים אנחנו שומעים אנשים שהוויז הוביל אותם דרך מקומות שהיה בהם פקק או שהוויז האריך להם את הדרך, לעומת לא מעט אנשים שפותחים את הוויז לכל מקום שהם נוסעים, גם אם הם מכירים את הדרך על מנת להתחמק מהפקקים ולדעת מהי הדרך הטובה ביותר ליעד שלהם.

אחת החלוצות בתחום דווקא הייתה חברת iGo שכיום מפעילה את האפליקציה במקומות רבים בעולם ונחשבה לאחת מפלטפורמות הניווט היותר טובות, אך משהו היה חסר שם שאותו הביאה לשוק וויז. העובדה שאנו יכולים להיעזר אחד בשני על מנת להבין היכן ישנם פקקים, במקום לקבל באופן אוטומטי את הדרך הקצרה ביותר מבחינת מרחק הייתה פריצת דרך לפני מספר שנים. פתאום הסמארט פון יכול להגיד לנו מהי הדרך הקצרה ביותר מבחינת זמן שהיא לאו דווקא הדרך הקצרה ביותר מבחינת מרחק.

וויז הביאה עמה גם בשורה של חווית משתמש כאשר אופציות נוספות שלא הכרנו עד היום באפליקציות מתחרות נוספו כמו למשל שיתוף נסיעה במקרה בו מכונית אחת מובילה כמה מכוניות שנוסעות אחריה במהלך טיול על מנת שכולם יסעו באותה דרך, או אם למשל אנחנו אוספים חבר בדרך למקום מסויים הוא יכול לצפות איפה אנחנו ולדעת מתי אנחנו למעשה מגיעים אליו. וזה עוד מבלי להזכיר את החיבורים לפייסבוק ולאינטרנט שמאפשרים לנו לשתף מידע אודות מיקומים של בתי עסק שונים על גבי המפה של הוויז. לא ברור אם התרגלנו להשתמש בוויז רק כי היא אפליקציה נוחה אך היא בהחלט שינתה את החיים של כולנו בכל הנוגע לנסיעות.

עוד משהו שיעניין אותך: חניה בתל אביב – אתר פנגו