איך לשפר מהירות אתר?

 

ישנה חשיבות גבוהה לכך שהאתר שלכם יטען מהר ככל האפשר. פעם אחת כדי לא להבריח את הגולשים שיכנסו לאתר שלכם וסביר להניח שישארו שם רק אם האתר יהיה מהיר (ונוח, אבל זה כבר נושא למאמר בנושא של חווית גולשים). אלא אם כן אתם אתר ממשלתי, דוגמת אתר של רשות המיסים או ביטוח לאומי, שיכול להיתקע ולעבוד ממש לאט ואף ליפול, האנשים לא יתייאשו בדרך כלל עד שלא ישלימו את הפעולה שעליהם לבצע. סביר להניח שהאתר שלכם הוא לא אתר ממשלתי והלקוחות פשוט יברחו למתחרים שלכם וחבל. ובפעם השנייה בגלל שאם האתר שלכם לא יהיה מספיק מהיר, גוגל תוריד את הדירוג שלו בתוצאות החיפוש ותיהיה פגיעה בכמות הנועה הנכנסת לאתר שלכם מחיפושים בגוגל. וגם הפעם אתם תפסידו לקוחות פוטנציאליים.

מה זה אתר שנטען מהר?

בשנת 2020, אפשר בלב שלם ובמצפון נקי להגיד שכל אתר צריך להיטען בלא יותר מ2 שניות. ישנם הרבה אתרים שזמן הטעינה שלהם הוא סביב שנייה אחת בלבד. ישנם די הרבה כלים חינאמיים באינטרנט שיאפשרו לכם לבדוק את זמן טעינת האתר. אחד הכלים הוא הכלי הנהדר של פינגדום, אותו תוכלו למצוא די בקלות בחיפוש בגוגל. בכניסה לכלי, יש להכניס את כתובת האתר שאותו אתם רוצים למדוד וכן לבחור את השרת ממנו תתבצע הבדיקה. אם האתר שלכם בעברית ומיועד לגולשים ישראליים, יש לבדוק את אחד השרתים הממוקמים באירופה כיוון שאין לפינגדום שרתים בישראל. אם האתר שלכם הוא באנגלית ומיועד לקהל האמריקאי – תבחרו מתוך אחד השרתים האמריקאיים שלהם ויש להם כמה כאלה.

איך משפרים מהירות טעינה של האתר שלכם?

קודם כל בודקים שהשרת שלכם מהיר. אם עדיין לא רכשתם חבילת אחסון אתרים כדאי לבדוק את השרת עליו אתם מתכוונים לאחסן את האתר שלכם. איך תעשו זאת? מאוד פשוט. צלצלו לחברת האחסון ששם אתם מתכוונים לרכוש חבילת אחסון ותגידו להם שאתם רוצים לבדוק את מהירות טעינת האתרים שיושבים בשרת שלהם כי נושא זה חשוב לכם מאוד. ברגע שחברת האחסון יתנו לכם כתובת של אתר לבדיקה, תוכלו לחפש בגוגל כלי לבדיקת אתרים נוספים שיושבים על אותו השרת בחיפוש הביטוי server neighborhoods. גם כאן יש מספיק כלים חינאמיים שיראו לכם את האתרים הנוספים שמאוחסנים באותו השרת. וגם אותם תוכלו להכניס במהירות לאחד הכלים דוגמת פינגדום על מנת למדוד מהירות טעינה במספר אתרים ולא באתר שנוח לחברת האחסון שתראו. כמובן שאם האתר שלכם כבר מאוחסן בשרת כלשהו, הבדיקות הן אותן הבדיקות. מודדים את זמן הטעינה של האתר שלכם ושל אתרים נוספים שיושבים על אותו השרת ואם כל האתרים שמאוחסנים באותו השרת נטענים ממש לאט (מעל 3 שניות), פשוט תעברו לשרת אחר.

טיפ נוסף לשיפור מהירות טעינת האתר:

ישנם עוד מספר פרמטרים שיכולים לעזור לכם לשפר את טעינת מהירות האתר אבל הדבר הפשוט ביותר, מלבד בדיקת השרת כמובן, זה לבדוק את משקל התמונות בעמודי האתר שלכם. בדרך כלל במסגרת ה"טעויות של מתחילים", אנשים טוענים לאתר תמונות כבדות משקל, מה שגורם לאתר לשקול הרבה ולזמן הטעינה להיות ארוך במיוחד.

לסיכום:

לרוב, אם בדקתם שהשרת שלכם מהיר וגיליתם שהוא לא מהיר ועברתם לשרת אחר, ובנוסף גם  זיהיתם והקטנתם את התמונות הכבדות באתר שלכם – זמן הטעינה של האתר שלכם ישתפר פלאים.

עוד אתרים שיעניינו אותך:

עופר איתן – על חברת טכנולוגיית השייווק שהונפקה בבורסה של טורנטו